TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:18
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Zespół ŚLĄSK dla uczczenia Jana Pawła II w Krotoszynie

Już drugi raz krotoszyńska Fara stała się miejscem, w którym koncertował Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. W hołdzie Janowi Pawłowi II...

wobec tłumnie zgromadzonych wiernych, wykonany został Koncert Santo subito - ten sam, którym u Świętej Sabiny na Aventynie w Rzymie uczczono 30-tą rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową. Mieszkańcy Krotoszyna i okolic, dzięki zaangażowaniu władz miasta i krotoszyńskich duszpasterzy, mogli - uczestnicząc w koncercie - przeżyć duchowe spotkanie z Sługą Bożym Janem Pawłem II. Utwory wykonywane przez Śląsk przy innych okazjach,zostały tak dobrane, że prowadzą Słuchacza po ścieżkach, którymi chodziła Wielki Papież-Polak. Artystów i przybyłych wiernych powitał, życząc głębokich wrażeń artystycznych i duchowych - Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszyna ks. kan. Adam Modliński.

Zapraszamy do wysłuchania serwisowej informacji na temat Koncertu - publikujemy ją poniżej. Jak zwykle zamieszczamy też garść fotografii.

Obszerna relacja z Koncertu Santo subito, jaki w środę, 18 lutego 2009 roku odbył się w Krotoszynie w pięknej Farze, pojawi się na antenie Radia Rodzina Kalisz na 103,1 FM w niedzielę, 22 lutego o godzinie 16.35. Zapraszamy do słuchania naszego Radia - również przez Internet.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła