TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 16 Czerwca 2024, 07:16
Dziś 14°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Zniszczony kościół w Jedlcu i ogrom innych szkód

Radio Rodzina Radio Rodzina 07:00 06.09.2011

Na kilkanaście dni przed wizytą Matki Bożej Parafii pw. Świętego Floriana w Jedlcu w dekanacie gołuchowskim Proboszcza i wiernych tej wspólnoty spotyka trudne doświadczenie...

Silna nawałnica, która wystąpiła wieczorem 5 września dotknęła także powiat pleszewski. Najbardziej ucierpiały miejscowości Jedlec, Macew, Kuchary i Kościelna Wieś w gminie Gołuchów. Wichura połamała słupy i zerwała linie energetyczne. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarskich. Mieszkańcy Gołuchowa i kilku sąsiednich miejscowości zostali pozbawieni prądu i wody.

Niestety w trakcie wichury ucierpiał także zabytkowy kościół parafialny św. Floriana w Jedlcu, do którego za kilkanaście dni ma przybyć Obraz Nawiedzenia. Przewrócone drzewa zniszczyły dach świątyni, a silny grad wybił połowę okien w kościele.

Kolejne fotografie zostały wykonane przez Panią Kingę Tomalak w okolicach Kotowiecka.

Wiemy też o poważnych zniszczeniach w innych miejscach w naszej Diecezji. Przekazywane przez naszych Słuchaczy informacje będziemy publikowali na naszej stronie.

Za Parafę Jedlec dziś możemy się modlić. Jeśli możliwe jest udzielenie innej pomocy, prosimy kontaktować się z Księdzem Proboszczem.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła