TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 21 Marca 2023, 00:05
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

16. Pielgrzymka Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia do św. Józefa

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:40 18.03.2023

Uczmy się od św. Józefa słuchania tego, co mówi Pan Bóg – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas 16. Pielgrzymki Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia do Narodowego Sanktuarium Świętego w Józefa Kaliszu.

We wstępie do mszy św. biskup Damian Bryl zachęcał przybyłych pielgrzymów do ufnej i szczerej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa:

W homilii biskup kaliski Damian Bryl podkreślał, że spotkanie z Jezusem wymaga zaangażowania i otwarcia serca:

Kaznodzieja zauważył, że ważne jest słuchanie Boga na wzór św. Józefa:

Biskup Damian zauważył, że w codzienne życie wpisane są trudne doświadczenia, które prowadzą do Boga i otwierają jeszcze bardziej na Jego miłość:

Po komunii św. w kaplicy cudownego obrazu św. Józefa Kaliskiego, s. M. Nicola Kwiecińska, delegatka Matki Generalnej zawierzyła całe Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia św. Józefowi:

W imieniu całej wspólnoty zakonnej słowa podziękowania wypowiedziała s. Joela Ślazyk, przełożona kaliskiej wspólnoty sióstr:

Mszę św. poprzedziła konferencja nt. św. Józefa, którą wygłosił ks. prał. Andrzej Latoń, proboszcz parafii św. Gotarda w Kaliszu. Druga część spotkania odbyła się w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kaliszu przy ul. Poznańskiej. Dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaliszu zaprezentowały inscenizację opowiadającą o tym, jak św. Józef działa w życiu tych, którzy powierzają mu swoje życie:

Inspirację do przedstawienia stanowiła książka o. Zdzisława Kijasa OFM Conv. „Listy św. Józefa”.

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia już od szesnastu lat przybywają z pielgrzymką do św. Józefa w Kaliszu, aby dziękować za otrzymane łaski i zawierzać św. Józefowi całe zgromadzenie zakonne i prowadzone dzieła apostolskie.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła