TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 06:08
Dziś 1°C
Jutro 9°C
Szukaj w serwisie

250 osób na śniadaniu wielkanocnym w Domu Opieki Caritas Diecezji Kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:35 30.03.2024

Niech czas przeżywania Świąt wielkiej Nocy podniesie nas na duchu. Bardzo dziękuję, że możemy świętować razem – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas śniadania wielkanocnego, które zostało przygotowane przez Caritas Diecezji Kaliskiej.

Do wspólnego posiłku zostały zaproszone osoby bezdomne, potrzebujące, samotne oraz ubogie.

Na początku spotkania głos zabrał ks. Łukasz Skoracki, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej:

Biskup kaliski Damian Bryl przypomniał, że Święta Wielkiej nocy są bardzo ważne i złożył zebranym życzenia:Po wspólnej modlitwie i tradycyjnym błogosławieństwie pokarmów, zebrani zasiedli do wielkanocnego śniadania. Na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw:

Paweł Tomczak, kierownik Domu Opieki Caritas w Kaliszu przy ul. Stawiszyńskiej podkreśla, że każdy z podopoecznych otrzyma paczkę świąteczną:

Kierownik Kaliskiego Domu Opieki zauważa, że w przygotowanie śniadania było zaangażowanych bardzo wiele osób:

Wiele osób wspomogło Caritas Diecezji Kaliskiej w przygotowaniu wielkanocnego posiłku:

W śniadaniu wielkanocnym dla ubogich uczestniczyli biskup kaliski Damian Bryl, ks. Łukasz Skoracki, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej, ks. Krzysztof Ligocki SCJ, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Kaliszu, ks. Szymon Rybak, kapelan biskupa, pracownicy Kaliskiego Domu Opieki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu, którzy należą do Szkolnego Koła Caritas.

Kalskim Dom Opieki Caritas Diecezji Kaliskiej przy ul. Stawiszyńskiej jest miejscem, w którym każda osoba potrzebująca może spożyć ciepły posiłek. Stołówka wydaje posiłek od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 12.30, a także w każdą II sobotę miesiąca. W godzinach od 8.00 do 10.00 istnieje możliwość skorzystania z łaźni.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Matesz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła