TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 10:13
Dziś 27°C
Jutro 21°C
Szukaj w serwisie

Biskup Bryl wręczył neoprezbiterom dekrety kierujące na pierwsze parafie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:48 30.05.2024

Biskup kaliski wręczył siedmiu nowo wyświęconym kapłanom dekrety kierujące na pierwsze parafie. - Proszę, żebyście byli blisko waszych parafian, blisko ich spraw, żebyście byli odpowiedzialnymi pasterzami, na których można liczyć – powiedział bp Damian Bryl. Neoprezbiterzy przyjęli święcenia kapłańskie 25 maja w kaliskiej katedrze.

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Kaliszu bp Damian Bryl zaprosił neoprezbiterów, aby z otwartym sercem podjęli służbę w parafiach. - Bardzo chciałbym prosić was, abyście przyjęli i pokochali ludzi, do których będziecie posłani, abyście poszli tam z otwartym sercem. Chciałbym, żeby znaleźli w was piękną miłość pasterza, który przychodzi, aby służyć, aby prowadzić do Jezusa, pasterza, na którego można liczyć, który jest odpowiedzialny – zaznaczył duchowny.

Prosił księży, aby od dzisiejszego dnia, szczególnie odmawiając Liturgię Godzin, modlili się za parafian. - Modlitwa nie jest dodatkiem dla kapłana, ale jest istotnym wymiarem jego życia. Chciałbym, abyście uczyli się harmonijnego życia, życia oddanego obowiązkom, zadaniom, które będziecie mieli, a jednocześnie zharmonizowanego z pogłębionym życiem modlitwy – podkreślał pasterz Kościoła kaliskiego.

Akcentował, że w centrum życia kapłana powinien być Jezus. - Bardzo chciałbym, abyście żyli w takiej pięknej postawie dyspozycji wobec Bożego działania, żeby nikt ani nic nie przysłoniło wam Pana Jezusa – wskazywał bp Bryl.

Zachęcał neoprezbiterów, aby troszczyli się o dobre relacje z parafianami. – Proszę, żebyście byli blisko waszych parafian, blisko ich spraw, żebyście byli odpowiedzialnymi pasterzami, na których można liczyć. Dbajcie o piękne, ale zdrowe, klarowne, jasne relacje. Dzisiaj w tym całym zamieszaniu, które jest wokół nas potrzeba pięknego, dobrego, zdrowego człowieczeństwa i o to dbajcie. Bądźcie dojrzałymi kapłanami, na których zawsze można liczyć – mówił biskup kaliski.

 Po wręczeniu dekretów biskup udzielił neoprezbiterom pasterskiego błogosławieństwa.

Parafie, w których będą pracować neoprezbiterzy:

ks. Mikołaj Czapczyński – parafia św. Wojciecha w Wilkowyi

ks. Wiktor Domagała – parafia św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp.

ks. Kacper Kusiński – parafia św. Anny w Bralinie

ks. Konrad Marzec – parafia św. Jana Chrzciciela w Zdunach

ks. Waldemar Mistewicz – parafia NMP Wniebowziętej w Witaszycach

ks. Piotr Perskawiec – parafia św. Stanisława BM w Wieruszowie

ks. Patryk Rutkowski – parafia Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła