TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 12:24
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Biskup Damian Bryl spotkał się z pracownikami szpitala

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:08 15.12.2022

Biskup kaliski Damian Bryl spotkał się z pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. – W szpitalu najważniejszy jest człowiek naznaczony cierpieniem, który czeka na naszą pomoc – mówił biskup kaliski

Po złożeniu życzeń przez dyrektora placówki Radosława Kołacińskiego i odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu przez kapelana szpitala franciszkanina o. Waldemara Ułanowicza słowo do lekarzy, pielęgniarek i pracowników administracyjnych skierował bp Damian Bryl, który akcentował, że święta Bożego Narodzenia przypominają prawdę o godności człowieka.

- W szpitalu ważny jest sprzęt, ciągle unowocześniany, ale najważniejszy jest człowiek, który jest obok nas. W państwa przypadku jest to człowiek naznaczony cierpieniem, człowiek, który przeżywa dramatyczne chwile swojego życia – powiedział duchowny.

Dziękował personelowi medycznemu za troskę o pacjentów. – Jesteście dla nas ważni, ponieważ dajecie poczucie bezpieczeństwa, że jak coś zadzieje się z naszym zdrowiem to zaopiekujecie się – zaznaczył biskup kaliski.

Życzył, aby święta były doświadczeniem bliskości i relacji. - Chciałbym życzyć każdemu, żeby to doświadczenie bliskości Pana Boga oraz bliskości ludzi dobrych i życzliwych było umacniające, żeby ruszyć w nowy rok z nadzieją, z dobrym duchem. Problemów i trudnych spraw nikomu z nas nie brakuje, ale wierzymy, że Pan Bóg jest blisko nas, a te święta w sposób szczególny nam o tym przypominają – przekonywał bp Bryl.

Więcej o samym spotkaniu mówi o. Waldemar Ułanowicz OFM Conv:

Spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu.

Tekst za: KAI
Zdjęcia i audio: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła