TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 06:08
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Obchody Diecezjalnego Dnia Świętości Życia

15:49 03.12.2022

Dzisiaj często mówi się o jakości życia. To pojęcie jest bardzo wygodne, ale w jakości życia nie ma tego samego, co wyraża się w świętości życia, bo świętość jest wartością niepodważalną, niezniszczalną, a jakość jest czymś względnym – mówił ks. kan. Paweł Guździoł, wikariusz biskupi ds. duszpasterskich podczas Mszy Świętej sprawowanej w ramach Diecezjalnego Dnia Świętości Życia w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Dzień Świętości Życia rozpoczął się o godz. 11:00 konferencją nt.: „Życie jako pasja w nauczaniu papieża Benedykta XVI” wygłoszoną przez ks. dr Bogdana Zatorskiego z diecezji łowieckiej. Następnie swoimi świadectwami podzielili się Państwo Aleksandra i Andrzej Szczepaniakowie ze wspólnoty Domowego Kościoła oraz Natalia i Szymon Płocińscy ze wspólnoty Neokatechumenalnej.

Na wstępie Eucharystii ks. kan. Paweł Guździoł przedstawił intencje tego spotkania:

Na początku homilii wikariusz biskupi zwrócił uwagę na powszechny problem:

Dalej przypomniał wiernym słowa m.in. papieża Piusa XII:

Na koniec celebrans zostawił wiernych z ważnym zadaniem:

Po komunii świętej księża wraz z wikariuszem biskupim udali się do kaplicy cudownego obrazu, by dokonać aktu zawierzenia rodzin św. Józefowi:

W Diecezjalnym Dniu Świętości Życia uczestniczyli dekanalni duszpasterze rodzin, doradcy życia rodzinnego, małżeństwa z dziećmi oraz narzeczeni przygotowujący się do sakramentu małżeństwa.

Tekst, audio i zdjęcia: Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła