TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:11
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Biskup Damian odwiedził osadzonych w Ostrowie Wielkopolskim i w Kaliszu

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 20:37 20.12.2022

Panu Bogu na was zależy, nawet gdyby inni odwrócili się, nawet gdyby inni przekreślili was to jest ktoś, komu na mnie zależy - mówił do osadzonych w areszcie śledczym w Ostrowie Wielkopolskim biskup kaliski Damian Bryl. Podczas wtorkowego spotkania przedświątecznego biskup kaliski odwiedził także oddział w Kaliszu:

Spotkanie z aresztantami rozpoczęło się w radiowęźle, gdzie kapelan aresztu śledczego w Ostrowie ks. Krzysztof Raj przywitał gości oraz Księdza Biskupa:

Ordynariusz Diecezji Kaliskiej zwracając się do swoich słuchaczy poruszył trudną tematykę pojednania i wybaczenia, odnosząc się do przeczytanego wcześniej przez księdza kapelana fragmentu Ewangelii:

Podczas spotkania w areszcie śledczym biskup kaliski  Damian Bryl, ks. Krzysztof Raj, ks. kan. Adam Kosmała, ks. prałat Andrzej Szudra, ks. kan. Jarosław Kołodziejczak oraz ks. prałat Tomasz Ilski odwiedzili osadzonych w ich celach i przełamali się opłatkiem. Księża spotkali się także z funkcjonariuszami Służby Więziennej, wyrażając swoje uznanie i słowa wdzięczności za wykonywaną przez nich pracę.

Wizyta w oddziale kaliskim rozpoczęła się w świetlicy, gdzie na zaproszonych gości oczekiwali osadzeni. Kapelan jednostki ks. kan. Jarosław Kołodziejczak odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, a następnie biskup Bryl zwrócił się do zgromadzonych podkreślając bliskość Boga, który chce przynosić pokój do ludzkich serc:

Następnie zachęcił do poprawy relacji z drugim człowiekiem, zwłaszcza z tym, który jest blisko:

Wizyta w oddziale zewnętrznym w Kaliszu zakończyła się spotkaniem z funkcjonariuszami Służby Więziennej.  

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła