TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 22:37
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Biskup Damian Bryl przełamał się opłatkiem z katechetami diecezji kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 20:42 17.12.2022

Wasza praca i zaangażowanie jest bardzo ważne dla Kościoła i całej naszej diecezji – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas spotkania opłatkowego dla katechetów diecezji kaliskiej.

Coroczne spotkanie przedświąteczne rozpoczęło się od mszy św., która była sprawowana w parafii pw. św. Marcina w Kępnie.

W homilii biskup kaliski dziękował katechetom za misję głoszenia Dobrej Nowiny i zachęcał do życia Ewangelią na co dzień:

Dalej kaznodzieja przypomniał, co jest najważniejsze w przepowiadaniu:

Biskup kaliski odwołał się do czytanego w liturgii rodowodu Jezusa Chrystusa i wskazywał, że historia, którą dzisiaj słyszymy to historia obecnego i działającego Boga:

Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem mszę św. koncelebrowali: ks. kan. dr Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii diecezjalnej w Kaliszu i ks. kan. Krystian Szenowski, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Kępnie.

Druga część spotkania odbyła się w Domu Katolickim. Po odczytaniu Ewangelii opowiadającej o Bożym Narodzeniu i wspólnym śpiewie kolędy, słowa życzeń wypowiedział biskup kaliski Damian Bryl:

Biskup Bryl podziękował katechetom za codzienną pracę i zachęcał do jeszcze większego zaangażowania:

Przed połamaniem się opłatkiem, głos zabrali przedstawiciele katechetów:

 

Obecnie w diecezji kaliskiej pracuje ponad 700 katechetów. Dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu jest ks. kan. Jarosław Powąska.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła