TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 11:13
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego - 19 września br.

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:10 17.09.2021

14 września obchodziliśmy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W diecezji kaliskiej już od ponad 20 lat gromadzimy się w niedzielę po tym święcie u stóp Góry Krzyża Jubileuszowego – w tym roku będzie to niedziela 19 września 2021 roku.

Po wielu miesiącach zmagań się z doświadczeniem pandemii pragniemy stanąć jako pielgrzymi u stóp Chrystusowego Krzyża, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość, prosić za wszystkich chorych na COVID 19 oraz za całą służbę zdrowia zaangażowaną w walkę z epidemią. Pragniemy aby to spotkanie było wyrazem  naszej solidarności i braterskiej miłości chrześcijańskiej. Zgromadźmy się zatem na wspólnej modlitwie pod Krzyżem Jubileuszowym.

Spotkanie odbędzie się wg następującego programu:

godz. 14.00 – 15.00 - Czuwanie modlitewne przy relikwiach Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą o ustanie pandemii, za osoby chore i zmarłe na skutek COVID 19 oraz za wszystkie służby medyczne zaangażowane w walkę z epidemią.

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.
(transmisja w Radiu Rodzina Diecezki Kaliskiej 103,1 FM lub online www.radiorodzina.kalisz.pl i w telewizji internetowej "Dom Józefa")

 

 

Prosimy o zachowanie wszystkich norm sanitarnych obowiązujących w tym dniu. Ze względu na obecną sytuację nie będze po Mszy św. tradycyjnego posiłku. Na spotkanie zapraszamy w sposób szczególny wszystkich pieszych pielgrzymów podążających w tym roku na Jasną Górę.

Tekst za: www.diecezja.kalisz.pl

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła