TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 06:50
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

W comiesięcznej modlitwie za rodziny uczestniczyły osoby życia konsekrowanego

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 20:39 02.02.2023

Zapewne każdy z nas, mówiąc Panu Bogu „tak”, inaczej wyobrażał sobie posługiwanie kapłańskie czy zakonne, ale tę codzienność odczytujemy jako nowe wyzwanie, zadanie. Gdy pozostaniemy wierni Bogu w naszych sercach będzie gościł pokój, a w świecie, do którego zostaliśmy posłani, będzie wzrastać dobro, z nas natomiast – zwykłych ludzi – powstaną ludzie święci - mówił biskup Stanisław Salaterski, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej podczas diecezjalnych obchodów XXVII Dnia Życia Konsekrowanego, które odbyły się w Święto Ofiarowania Pańskiego w murach Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Uroczystość zbiegła się z comiesięczną pierwszoczwartkową modlitwą w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

Podczas homilii bp Stanisław Salaterski nawiązał do Ewangelii i okoliczności spotkania:

Droga św. Józefa jest drogą osób konsekrowanych:

Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej podziękował osobą konsekrowanym za ich obecność w życiu Kościoła:

Po homilii zgromadzone w Narodowym Sanktuarium św. Józefa osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby zakonne. W imieniu wszystkich tych osób, akt odnowienia przeczytała s. dr Natalia Musidlak ZSNM:

Na zakończenie Eucharystii bp Stanisław Salaterski zawierzył opiece Świętego Józefa wszystkie osoby życia konsekrowanego.

Konferencje podczas lutowej modlitwy za rodziny i małżeństwa oraz w intencji obrony życia poczętego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wygłosił ks. Michał Krych MSF, wychowawca i wykładowca prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

Całość spotkania była transmitowana przez Radio Maryja, Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej oraz Telewizję Trwam.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła