TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2022, 00:47
Dziś 21°C
Jutro 28°C
Szukaj w serwisie

Koncert zespołu TGD w 100–lecie parafii w Wieruszowie–Podzamczu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:01 22.06.2022

W minioną niedzielę w wieruszowskim Podzamczu świętowano uroczyście setną rocznicę erygowania kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Budowę dużego kościoła parafialnego w Wieruszowie–Podzamczu w pobliżu istniejącej świątyni św. Rocha zlecił abp Edmund Dalbor 1 stycznia 1922 r.

Budowniczym nowego kościoła był ks. Marian Myszkowiak, który w ciągu 20 lat posługiwania na Podzamczu dzięki ofiarności i pracy parafian wzniósł świątynię zaprojektowaną na wzór bazyliki wileńskiej. Po zakończeniu zawieruchy wojennej nowy proboszcz odnowił zniszczony przez hitlerowców kościół i w październiku 1949 roku abp Walenty Dymek dokonał jego konsekracji.

Przez lata w parafii rozwijał się kult Matki Bożej związany z tytułem kościoła i szczególnym rysem pobożności maryjnej kolejnych duszpasterzy i parafian.

W kalendarzu tegorocznego świętowania znalazło się również miejsce na organizację przesuniętego ze względu na pandemię koncertu znanego w całej Polsce zespołu TRZECIA GODZINA DNIA, który również w tym roku przeżywa jubileusz swojej działalności. Na trasie koncertowej z okazji 40 lat istnienia zespołu pojawił się Wieruszów, a wydarzenie zgromadziło sympatyków zarówno parafii, jak i zespołu, którzy tłumnie wypełnili podzamecką świątynię.

Tekst: ks. Grzegorz Mączka/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: Michał Szczepański

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła