TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Benity, Maksymiliana, Teodozji 30 Maja 2024, 01:37
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Minęło już 10 lat od śmierci Ks. Inf. Stanisława Piotrowskiego

Odszedł do Pana w 1998 roku w Wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP...

Śp. Ksiądz Infułat Stanisław Piotrowski to jeden z najbardziej charakterystycznych kapłanów, wpisujących się w początki istnienia Diecezji Kaliskiej - ubogacił nas swoją gorliwością, prostotą, umiłowaniem ubogich, swoimi talentami, które ofiarnie wykorzystywał, oddany w służbie Bogu i Kościołowi.
Po dziesięciu latach wspomnienie osoby zmarłego Kapłana przywołało jeszcze inne spojrzenie na to, co nam zostawił. Modlitwa za śp. Ks. Infułata rozpoczęła się w niedzielę, 7 grudnia o godzinie 16.00 na Cmentarzu Miejskim przy Rogatce w Kaliszu - tam oczekuje na zmartwychwstanie ciała. na cmentarzy grób Księdza Infułata otoczyli harcerze - ich bardzo ukochał.
O godzinie 17.50 zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów przy obelisku upamiętniającym posługę Ks. Stanisława w kościele św. Mikołaja. Następnie - już w Katedrze - miał miejsce wieczór wspomnień przygotowany i prowadzony przez Panią Adelę Przybył i Chór Katedralny.
O godzinie 18.30 Biskup Kaliski Stanisław Napierała przewodniczył Eucharystii, podczas której Homilię -Wspomnienie wygłosił Przyjaciel śp. Ks. Infułata Stanisława Piotrowskiego Ks. Prof. Stanisław Olejnik.
Do wysłuchania tego Słowa, oraz do obejrzenia zdjęć serdecznie zapraszamy.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła