TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 09:11
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Narodowe Święto Niepodległości w Katedrze Kaliskiej

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 11.11.2017

W  99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodlegości w Katedrze Kaliskiej modlono się w intencji Ojczyzny. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił  Ks. Biskup Łukasz Buzun.

Świętowanie rozpoczęło się od występu młodzieży z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu, która pod kierunkiem: Anety Kałużnej, Jolanty Bartczak i Ewy Jankowskiej przygotowała montaż słowno - muzyczny pt: "Polska to jest wielka rzecz".

Eucharystię wraz z Ks. Biskupem pomocniczym Łukaszem Buzunem koncelebrowali: ks. prał. Adam Modliński proboszcz parafii katedralnej,  ks.  prał. Stanisław Tofil proboszcz parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu, ks. kan. Marcin Papuziński wicekanclerz kurii diecezjalnej, ks. Łukasz Pondel ojciec duchowny WSD w Kaliszu, ks. Rafał Kopis diecezjalny ekonom i ks. prał. Andrzej Gaweł proboszcz senior parafii katedralnej.

Tradycyjnie w modlitwie uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich i samorządowych na czele z prezydentem Miasta Kalisza Grzegorzem Sapińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Plichtą. Obecni byli parlamentarzyści, kombatanci, delegacje organizacji społecznych i służb mundurowych, harcerze, dzieci, młodzież i liczne poczty sztandarowe.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła