TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 04:32
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Opłatkowe spotkanie Ruchu Światło-Życie Diecezji Kaliskiej

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 19:44 07.01.2024

Podejmijmy łaskę w takim duchu, w jakim dzisiaj podjął chrzest Jezus – w duchu posłuszeństwa – byśmy mogli pięknie i dobrze żyć – mówił biskup kaliski Damian Bryl w murach Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim podczas Eucharystii wpisującej się w spotkanie opłatkowe Ruchu Światło-Życie Diecezji Kaliskiej.

U progu Mszy św. głos zabrał ks. Daniel Zarębski – moderator diecezjalnego Ruchu Światło-Życie:

Rozpoczynając swą homilię bp Damian Bryl zwrócił uwagę na okoliczności spotkania, nawiązując również do liturgii słowa:

Kaznodzieja wskazał również sposób na przygotowanie się do przyjścia Mesjasza:

Pasterz Kościoła Kaliskiego kończąc kazanie wystosował do zgromadzonych wiernych zaproszenie:

Po Eucharystii przyszła pora na drugą część spotkania – agape w Domu Parafialnym im. św. Józefa.

Był to czas wzajemnego składania sobie życzeń, kolędowania, ale także moment podziękowań. Jako pierwszy do zgromadzonych zwrócił się bp Damian Bryl, dziękując przedstawicielom Ruchu Światło-Życie za obecność i posługę na rzecz Kościoła oraz rodzin.

Nie zostali pominięci także moderatorzy wspólnoty – 7 stycznia br. przypadło bowiem Patronalne Święto Moderatorów Ruchu Światło-Życie – a o tych okolicznościach wspomniała Para Diecezjalna Domowego Kościoła – Patrycja i Grzegorz Klonowscy. Złożyli oni również podziękowania na ręce swoich poprzedników – Katarzyny i Piotra Kaniów.

Diecezja kaliska podzielona jest na trzy regiony. W tym roku organizacja diecezjalnego spotkania opłatkowego Ruchu Światło-Życie spoczywała na barkach Pary Rejonowej Domowego Kościoła – Rejonu Ostrowskiego - Małgorzaty i Szymona Boguckich:

Parę Rejonową wspomagał ks. Tomasz Kaczmarek, moderator tegoż rejonu.

W Ruchu Światło-Życie nie brakuje również ludzi młodych, którzy bardzo chętnie dzielą się swoimi odczuciami na temat wspólnoty – udostępniliśmy im nasz radiowy mikrofon:

W 1977 roku z inicjatywy ks. Czesława Grzelaka w Ostrowie Wielkopolskim powstał Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Po letnich rekolekcjach przy ostrowskiej farze zawiązał się pierwszy krąg. Obecnie w całej diecezji kaliskiej mamy 42 kręgi, w których formuje się ponad 150 małżeństw.

Tekst: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz & https://oaza.kalisz.pl/domowy-kosciol/#formacja 
Audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła