TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Damiana, Romana, Romany 23 Lutego 2024, 11:47
Dziś 11°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Poświęcenie Kaplicy Adoracji w par. p. w. NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie  

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 13:09 12.02.2024

Chciałbym żebyśmy traktowali to miejsce, jako miejsce spotkania Boga z ludźmi – mówił podczas niedzielnej homilii w par. p. w. NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie Biskup Kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Najświętszej Ofierze. Podczas Eucharystii została poświęcona odnowiona kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zgromadzen wierni w farze ostrzeszowskiej zostali wprowadzeni w liturgii przez proboszcza parafii ks. prał Leszka Szkopka:

Biskup Damian Bryl w kazaniu odniósł się do powodów wspólnego spotkania, jakimi było poświęcenie kaplicy:

Kaznodzieja odwołał się do Ewangelii i wskazał konieczność pomocy cierpiącym i chorym:

Biskup kaliski przypomniał o obecności Chrystusa w Eucharystii, tak  mocno związanej z kaplicą adoracji:

Po błogosławieństwie biskup kaliski Damian Bryl w otoczeniu kapłanów oraz asysty liturgicznej przeniósł Najświętszy Sakrament do odnowionej kaplicy adoracji, gdzie do środy popielcowej będzie adorowany przez całą dobę. Kaplica adoracji w Ostrzeszowie wpisuje się w dzieło Gwiazd Na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju, które jest honorowym udziałem w Apostolstwie Pokoju, które realizuje się w pełni duchowego uczestnictwa w łaskach płynących z modlitwy całej międzynarodowej wspólnoty przez Żywym i Prawdziwym, Jedynym Zbawicielem i Źródłem pokoju – Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. 

Tekst, audio i zdjęcia: Ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła