TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 01:40
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Pragniemy wesprzeć Hospicjum im. bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 08:31 26.04.2024

W dniach od 27 kwietnia do 1 maja będziemy przeżywali radiową pielgrzymkę na Litwę. Podczas naszego pobytu w Wilnie odwiedzimy Hospicjum im. bł. Ks. Michała Sopoćki, które prowadzi s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Hospicjum zapewnia profesjonalną opiekę medyczną oraz pielęgniarską dzieciom i osobom dorosłym, nieuleczalnie chorym na choroby onkologiczne i inne schorzenia.

 

Chcemy Państwa poprosić o pomoc i zaangażowanie w przekazaniu pomocy materialnej i finansowej na rzecz wileńskiego hospicjum.

Potrzebne są artykuły pielęgnacyjne:

- mydła w płynie

- kremy

- chusteczki nawilżające (bezzapachowe lub hipoalergiczne)

- pieluchy (rozmiar S, M, L , XL)

- aplikatory gąbkowe (do higieny jamy ustnej)

- suche rękawiczki do mycia chorych

Niezbędne są także  artykuły chemii gospodarczej: proszki do prania, płyny do prania i płukania, środki czyszczące, płyny do mycia naczyń, preparaty do WC, odświeżacze powietrza itp.

 

Wymienione artykuły prosimy dostarczyć do redakcji Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej (ul. Złota 144) do piątku – 26 kwietnia br. w godzinach od 8:00 do 21:00

Liczymy na Państwa zaangażowanie i otwarte serca. Razem możemy więcej.

W poniedziałek (22 kwietnia br.) o godz. 9:05 naszym gościem będzie Aneta Górniewicz, zastępca dyrektora Hospicjum im. bł. księdza Michała Sopoćki w Wilnie, która opowie nam o historii tego miejsca oraz najważniejszych potrzebach placówki.

 

 

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła