TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 08:05
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

"Procesja Różancowa za Polskę" po raz kolejny przeszła ulicami Kalisza

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 15:35 11.12.2022

W dzień poprzedzający liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe – Obrończyni życia ludzkiego i Patronki dzieci poczętych w wielu miastach naszej ojczyzny odbyły się "Pokutne Procesje Różańcowe za Polskę”, podczas których wierni pokutowali za grzechy popełniane przeciwko życiu.

W Kaliszu „Procesja Różańcowa za Polskę” rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w parafii pw.  św. Jana Pawła II na osiedlu Dobrzec. Po Eucharystii uczestnicy procesji przeszli ulicami miasta Kalisza. Modlitwa zakończyła się przy pomniku św. Jana Pawła II, który znajduje się przy Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Więcej o samym wydarzeniu i celu tej wynagradzającej procesji mówi ks. Alfred Berlak, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Kaliszu:

Ks. Alfred Berlak opowiedział o organizacji projektu:

Na całej trasie niesiony był Najświętszy Sakrament. W czasie marszu rozważano tajemnice różańca świętego, wynagradzano i pokutowano za grzechy przeciwko życiu, proszono o pokój na świecie, a szczególnie w Ukrainie. Wypraszano Boże błogosławieństwo dla Polski.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła