TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 09:35
Dziś -1°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie Akcji Katolickiej w Sanktuarium Matki Bożej Dębskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:55 13.10.2021

W październiku Akcja Katolicka Diecezji Katolickiej spotyka się w sanktuarium maryjnym na wspólnej modlitwie różańcowej. Podobnie, jak w roku ubiegłym, spotkanie to wyznaczyliśmy sobie w drugą niedzielę października w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dębem, Sanktuarium Matki Bożej, Wychowawczyni i Opiekunki.

W świątyni znajduje się namalowany ok. 1450 r. obraz Madonny ze szczygłem, który został uznany za cudowny w 1601 r., co miało wpływ na rozwój kultu maryjnego w tym miejscu. Proboszczem tego miejsca i kustoszem Sanktuarium jest ks. prał. Sławomir Kęszka, jednocześnie Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej.

Spotkanie modlitewne rozpoczęło się o godz. 15:00 koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie wszyscy wysłuchali ciekawej konferencji ks. Sławomira o historii tego miejsca i rozwoju kultu maryjnego. Centralną częścią była Eucharystia, podczas której w oparciu o czytania liturgiczne z 28. niedzieli usłyszeliśmy zachętę dla członków Akcji budowania naszej tożsamości i odważnego podejmowania dobrych dzieł w dzisiejszym Kościele i świecie.

Po Mszy św. mieliśmy okazję spotkać się przy stole i poczęstunku, przygotowanym przez miejscowy oddział POAK. Spotkanie zakończyło nabożeństwo różańcowe i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Swoje modlitwy i przyjęte komunie św. ofiarowaliśmy za Kościół w Polsce, za naszą diecezję, za księży biskupów i prezbiterów, za nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, za Akcję Katolicką i jej dzieła, za księży asystentów, za zmarłych członków i asystentów Akcji Katolickiej, zwłaszcza w ostatnim czasie, za nasze rodziny, za osoby chore, samotne, potrzebujące pomocy, a także w różnych intencjach, z którymi przyjechaliśmy do Matki Bożej Dębskiej. Niedzielne popołudnie spędzone na modlitwie było dla wszystkich radosnym spotkaniem z Żywym Słowem Bożym i naszą Matką.

Tekst i zdjęcia: Robert Lis     

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła