TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 23:23
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie noworoczne bractwa kurkowego w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 19:57 06.01.2023

Tradycyjnie, w uroczystość Objawienia Pańskiego, odbyło się spotkanie noworoczne członków bractw kurkowych z diecezji kaliskiej. O godzinie 16.00 w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił biskup Łukasz Buzun. Na Eucharystii zgromadzili się parafianie, zaproszeni goście oraz członkowie bractw kurkowych i ich duszpasterze: ks. kan. Marian Dopieralski, ks. kan. Piotr Kowalek oraz ks. kan. Jacek Pochanke kapelan okręgu ostrowskiego.

Ks. kan. Sławomir Siewkowski, proboszcz parafii powitał zaproszonych gości oraz poprosił o modlitwę w intencji braci i sióstr z bractw kurkowych:

Biskup Łukasz Buzun w homilii podziękował członkom bractwa za kultywowanie tradycji odnoszącej się do Boga i Ojczyzny jako dwóch filarów odgrywających kluczową rolę w kształtowaniu pokoleń:

Kaznodzieja zaznaczył również, że bardzo ważne są korzenie, które możemy zapuścić w Chrystusie i Jego Oblubienicy, aby trwać w Jego miłości i rozwijać naszą wiarę oraz człowieczeństwo:

Homileta odnosząc się do przykładu Mędrców opisanego w Ewangelii przywołał ich odwagę, dynamizm i pragnienie odkrycia tajemnicy Boga, oraz życzył wszystkim zgromadzonym Bożego niepokoju, który może w nas wszystkich wywołać pragnienie poznania Boga:

.

Spotkania opłatkowe bractw kurkowych działających na terenie diecezji kaliskiej zainicjowało w 2000 r. Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych. Każdego roku w Święto Trzech Króli członkowie bractw spotykają się na wspólnej modlitwie.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła