TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:53
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie z ks. prof. Nawrotem - misjonarzem z Boliwii

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 20:04 24.11.2021

Katechetki i katecheci oraz nauczyciel języka hiszpańskiego zostali zaproszeni na spotkanie z misjonarzem pracującym w Boliwii – ks. prof. dr. hab. Piotrem Nawrotem. Konferencja miała miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

Naprawdę dziękuję za obecność – tymi słowami rozpoczął spotkanie ks. prof. dr hab. Piotr Nawrot, polski misjonarz, twórca ponad 50 szkół muzycznych w Boliwii, wykładowca pracujący na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Urodzony w Poznaniu, od 40 lat sprawujący posługę kapłańską poza polskimi granicami, ks. prof. Nawrot utworzył w Boliwii ponad 50 szkół muzycznych, które wykształciły wiele zdolnych osób.

Jednak poprzez pandemię szkoły muzyczne mogły nie przetrwać, gdyż nie wszystkie dzieci było stać na naukę zdalną, a sama szkoła zaczęła podupadać. Dzięki wsparciu przez polskich wiernych udało się im przetrwać. Każda szkoła pozyskała dzięki zbiórce 4000 zł.

Program wsparcia dla uczniów z Boliwii jest komentowany na całym świecie - mówi ks. prof. dr hab. Piotr Nawrot. - Chciałby go także wprowadzić w Kaliszu - dodaje.

Misjonarzowi zależy na tym, żeby dużo osób wiedziało o takim programie, o tym, że poprzez niego następuje również ewangelizacja. Ks. Nawrot dodaje, że nie trzeba wpłacać pieniędzy. Za przykład podaje swojego kolegę, który chciał jakoś inaczej wesprzeć pewną dziewczynkę, wychowywaną samotnie przez matkę, która była niezwykle utalentowana, ale miała kilkanaście kilometrów do szkoły. Dostała ona w prezencie skrzypce. Natomiast inna osoba wykupiła jej roczny bilet autobusowy, by mogła dojeżdżać dwa razy w tygodniu do szkoły muzycznej. Oczywiście można również wspierać takie osoby, szkoły finansowo. Wtedy należy wpłacić datek na konto Misjonarzy Werbistów.

Tekst i zdjęca: Patrycja Antas/Radio Rodzina Kalisz

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła