TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:38
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Biskup Damian Bryl modlił się z ubogimi w Kaliskim Domu Opieki Caritas

Adam Szymański Adam Szymański 15:02 14.11.2021

Chciałbym powiedzieć każdemu z was, że we wspólnocie Kościoła jesteście ważni i chcemy być blisko was w waszych różnych doświadczeniach, czasami niełatwych - mówił bp Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w Domu Opieki Caritas w Kaliszu z okazji V Światowego Dnia Ubogich. Po Mszy św. biskup kaliski zjadł obiad z podopiecznymi Caritas Diecezji Kaliskiej.

W powitaniu ks. kan. Piotr Kowalek, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej przypomniał, że pięć lat temu Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich:

W homilii bp Bryl odwołując się do dzisiejszej Ewangelii zachęcał, aby przez dobre przeżycie swojego życia zasłużyć sobie na niebo:

Akcentował, że każdy człowiek jest ważny w Kościele:

Wskazywał, że jesteśmy powołani do tego, aby sobie nawzajem służyć:

Z pomocy Domu Opieki Caritas w Kaliszu można korzystać codziennie. Gorący posiłek jest wydawany w godz. 10.00-13.00, ale placówka jest już czynna od godz. 7.00. Potrzebujący mogą przyjść, ogrzać się i napić gorącej herbaty, a także skorzystać z łaźni. W ofercie jest też opieka lekarska, terapeuty uzależnień, psychologa. W każdą środę o godz. 9.00 kapłan odprawia Mszę św., a potem służy pomocą duchową. Kierownikiem domu jest Paweł Tomczak.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła