TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Damiana, Romana, Romany 23 Lutego 2024, 11:11
Dziś 11°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Święto patronalne Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 19:59 26.11.2023

Pan Bóg powołuje do bycia we wspólnocie i jednocześnie powierza każdemu z nas pewne zadanie, wybrzmiewające na różne sposoby. Prośmy Go zatem, byśmy, krocząc za Nim, coraz bardziej zakorzeniali się w wierze i by było w nas coraz więcej przestrzeni Jemu oddanej - mówił biskup Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, podczas mszy św. sprawowanej w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w kaliskiej katedrze pw. św. Mikołaja. Tego dnia Akcja Katolicka przeżywa swoje święto patronalne.

U progu Eucharystii głos zabrał ks. prał. Sławomir Kęszka – diecezjalny asystent Akcji Katolickiej:

W homilii bp Łukasz Buzun nawiązał do okoliczności, jaką jest święto patronalne Akcji Katolickiej. Przy tej okazji zwrócił uwagę na role wspomnianego stowarzyszenia w Kościele:

Kaznodzieja odwołał się także do liturgii słowa, sygnalizując znaczenie i obecność Chrystusa Dobrego Pasterza w życiu każdego człowieka:

Bp Buzun – w odniesieniu do słów Ewangelii – postawił duży nacisk na postrzeganie drugiego człowieka oczyma wiary:

Przed zakończeniem mszy św. do zgromadzonych wiernych, a w sposób szczególny do przedstawicieli Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej, zwrócił się ks. prał. Adam Modliński – proboszcz kaliskiej parafii katedralnej:

Tradycyjnie podczas patronalnego święta Akcji Katolickiej w szeregi stowarzyszenia nowych członków. W tym roku byli to: Marzena Marecka i Czesław Włodarczyk z parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Żerkowie, Danuta Wojciechowska i Stanisław Szkudlarz z parafii pw. św. Barbary w Odolanowie oraz Jadwiga Piekarska z parafii pw. św. Benedykta Opata w Chlewie.

Nie zabrakło również dobrego słowa i podziękowań płynących z ust prezesa diecezjalnego oddziału Akcji Katolickiej – Roberta Lisa:

Spotkanie w dniu święta patronalnego było okazją do zatroszczenia się o potrzeby ducha i ciała. Przed Eucharystią ks. prał. Sławomir Kęszka wygłosił konferencję, natomiast po mszy św. przewidziana była druga część – wspólny posiłek w Domu Katolickim przy ul. 3 maja 13.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła