TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 02:20
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Szlakiem sanktuariów Litwy - pielgrzymka słuchaczy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:49 08.05.2024

Szlakiem sanktuariów Litwy - pod takim hasłem w dniach od 27 kwietnia do 1 maja 2024 roku odbyła się autokarowa pielgrzymka na Litwę w której uczestniczyli słuchacze Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej. 

Pielgrzymka wpisała się w obchody jubileuszu 25-lecia Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej. Podczas wyjazdu pielgrzymi skosztowali jubileuszowego tortu. - Chcemy świętować przede wszystkim z naszymi słuchaczami. Pielgrzymka na Litwę jest jednym z wydarzeń, które wpisuje się w obchody srebrnego jubileuszu naszego radia. Cieszy nas fakt, że słuchacze pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i podjęli trud pielgrzymania - podkreśla ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

 

 

W programie pielgrzymki znalazły się takie miejsca, jak: Studzienniczna, Wilno, Troki, Szawle, Szydłów i Kowno.

Podczas pobytu w Wilnie pielgrzymi odwiedzili Hospicjum im. Bł. Ks. Michała Sopoćki i na ręce s. Michaeli Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przekazali dar serca oraz zebrane wcześniej artkuły pielęgnacyjne.

 

 

Nawiędzając litewską Górę Krzyży pątnicy zostawili pamiątkowy krzyż, który przypomina o obchodach 25-lecia Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej. Jubileuszowy krzyż przygotowali uczniowe z Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

 

 

Opiekunem duchowym grupy był ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej. Wspomagał go ks. Paweł Kubiak, wikariusz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu.  Z grupą pielgrzymowały także siostry dominikanki z Broniszewic: s. Eliasza, s. Tobiasza, s. Benigna oraz s. Fidelia. Pilotem grupy był Michał Stefanowski. Pielgrzymkę dla Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej przygotowało Biuro Podróży "Orlando Travel" ze Skawiny.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła