TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Damiana, Romana, Romany 23 Lutego 2024, 12:28
Dziś 11°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

W Mikorzynie powitane zostały relikwie błogosławionej rodziny Ulmów peregrynujące po Diecezji Kaliskiej

Adam Szymański Adam Szymański 13:24 26.11.2023

Dzisiejsze świętowanie w waszym parafialnym kościele sanktuaryjnym, naznaczone jest także obecnością relikwii błogosławionej rodziny Ulmów – dzisiaj rozpoczynamy pielgrzymkę tych relikwii po naszej diecezji – mówił bp Damian Bryl we wprowadzeniu do Eucharystii w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie.

Nim relikwie rodziny Ulmów powitano w Mikorzynie, w kancelarii parafialnej miała miejsce jeszcze jedna uroczystość, po wielu staraniach i przygotowaniach – zaangażowanych parafian i księdza proboszcza Witolda Kałmuckiego – w obecności biskupa kaliskiego Damiana Bryla został podpisany akt założycielski, który powołał do istnienia Fundację św. Idziego:

O godzinie 18:00, od wprowadzenia w uroczystej procesji relikwii błogosławionej rodziny Ulmów  i modlitwy za rodziny, rozpoczęła się Msza święta, która zapoczątkowała peregrynację relikwii po kaliskiej diecezji:

Eucharystii przewodniczył bp Damian Bryl:

W homilii Mszy św. sprawowanej w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata  bp Damian nawiązywał do tego święta:

Ze wzruszeniem, biskup przypominał los i postawę rodziny z podkarpacia, wskazując na ich otwarte serca przepełnione miłością:

Eucharystię zakończyło błogosławieństwo ks. Biskupa:

Już po uroczystości, o ambitnych celach i planach fundacji mówił Jarosław Jędrecki, jeden z inicjatorów powołania Fundacji św. Idziego:

Tekst, audio i zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła