TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Agaty, Dalii, Sobiesława 07 Grudnia 2021, 19:53
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

W niedzielę 17 października „Procesja Różańcowa za Polskę” przejdzie przez ulice polskich miast

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:08 15.10.2021

Od Białegostoku do Wałbrzycha, od Gdańska do Bielska-Białej – w całej Polsce w najbliższą niedzielę organizowana jest „Procesja Różańcowa za Polskę”, podczas której wierni będą m.in. pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej za grzechy popełniane w polskich rodzinach i w całym społeczeństwie.

Organizatorami tego wyjątkowego na skalę ogólnopolską wydarzenia są wspólnota Nieustającego Różańca i inicjatywa Męskiego Różańca. W ideę zorganizowania procesji pokutnych włączyło się wiele innych organizacji i wspólnot skupiających członków Kościoła Powszechnego, takich jak: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Żołnierze Chrystusa, Straż Narodowa, Mężczyźni św. Józefa, Bractwo Przedmurza, Mężczyźnie św. Jan Pawła II, Koła Żywego Różańca, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II.

W Kaliszu msza św. i „Procesja Różańcowa za Polskę” rozpocznie się o godzinie 11.30 w parafii pw. św. Jana Pawła II na osiedlu Dobrzec. Po mszy św. uczestnicy procesji przejdą ulicami miasta Kalisza. Modlitwa zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II, który znajduje się przy Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Dzisiaj, wobec licznych profanacji i ataków na wiarę, duchownych oraz świątynie w Polsce, będących częścią zmasowanej akcji antykatolickiej, która rozlała się po całym świecie, siłą ludzi Kościoła Rzymskiego jest połączenie się w modlitwie przebłagalnej oraz zaniesienie próśb o opiekę nad Świętym Kościołem Rzymskim do naszego Zbawiciela. W niedzielę 17 października, w licznych miejscowościach Ojczyzny, podczas publicznych modlitw będziemy pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pan Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne oraz za grzechy popełnione w naszych rodzinach i całym społeczeństwie polskim. Z informacji podawanych przez organizatorów lokalnych procesji wynika, że w najbliższą niedzielę wierni spotkają się na modlitwach różańcowych m.in. w takich miastach, jak: Białystok, Bielsko-Biała, Siedlce, Kielce, Poznań, Zamość, Kraków, Warszawa, Olsztyn, Toruń, Kalisz, Przemyśl, Ożarów Mazowiecki, Gdańsk, Krynica Zdrój, Radom, Wałbrzych, Kępno k. Opola, Biała Podlaska, Świdnica, Bytom, Rawa Mazowiecka, Głogów, Słupsk, Wałbrzych.

17 października to także dzień oficjalnego rozpoczęcia synodów w Kościołach partykularnych (inauguracja procesu synodalnego, który potrwa w całym Świętym Kościele Rzymskim odbyła się w Rzymie 9 i 10 października). Dlatego też podczas modlitw w najbliższą niedzielę będziemy prosić o Światło Ducha Świętego szczególnie dla naszych polskich pasterzy, biorących udział w zaplanowanym do października 2023 roku Synodzie Biskupów pn. „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

Inicjatorzy i organizatorzy Pokutnej Procesji Różańcowej zwracają się do wspólnot, parafii, grup zawodowych oraz do wszystkich Katolików z prośbą o zjednoczeniu się poprzez:

1. Włączenie się do Procesji Różańcowej w dniu 17 października 2021 r.
2. Przeprowadzenie procesji we własnej miejscowości lub parafii.
3. Zaproszenie wszystkich osób, które nie mogą wziąć udziału osobiście w procesji, do zjednoczenia się 17 października 2021 r. w swojej parafia przed Najświętszym Sakramentem lub przy kapliczce.
4. Indywidulane odmówienie całego Różańca Świętego.


Niech ta ogólnopolska modlitwa przebłagalna wynagrodzi Panu Jezusowi i Matce Bożej rany zadane przez ludzi należących do Kościoła Powszechnego i przez Jego wrogów, a nam niech doda sił na trudne czasy.

 

 

Tekst za: https://poloniachristiana.org/

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła