TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Narcyza, Serafina, Wioletty 28 Października 2021, 13:53
Dziś 16°C
Jutro 16°C
Szukaj w serwisie

Waterside – rockowy debiut na antenie Radia Rodzina

Adam Szymański Adam Szymański 11:33 06.10.2021

W wielopokoleniowych rodzinach towarzyszy nam różna muzyka – tak i na naszej antenie jest miejsce dla takich wykonawców jak: Siewcy Lednicy, Boże Granie, Krzysztof Krawczyk, ale także dla Luxtorpedy i … zespołu Waterside.

Zespół powstał w kwietniu 2017r. w Białymstoku. Tworzy swoje utwory w swojej aranżacji i ze swoimi tekstami w klimatach około rockowych, bowiem ich muzyka to typowy pop rock z cięższymi jej odmianami oraz elementami bluesa, a nawet gotyckiego rocka. Autorem muzyki i tekstów są członkowie zespołu Jarosław Jurowiec a w chwili obecnej największy w to wkład ma Daria Ostapczuk – wokalistka i gitarzystka, osobiście chwalona przez samego Marka Piekarczyka.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych i plenerowych w północno-wschodniej Polsce, między innymi był półfinalistą Rockowań 2017 i 2019, brał udział w Blues-Rock Festiwalu w Siemiatyczach i Łomży, gdzie otrzymał wyróżnienie, supportował między innymi CLEO, współdzielił scenę z Oddziałem Zamkniętym, Luxtorpedą czy Proletaryatem. W grudniu 2018 światło dzienne ujrzała płyta live, a tytułowy utwór "Nothing to lose" utrzymywał się prawie dwa lata na czołowych miejscach listy przebojów białostockiego radia, niejednokrotnie ją wygrywając. W listopadzie 2019 powstał teledysk do pierwszego studyjnego singla „Wiesz już wszystko”, a utwór ten na początku 2020 roku trafił na listy przebojów lokalnych – warszawskich i wrocławskich - rozgłośni radiowych. W październiku 2020 zespół wszedł do studia, by dokończyć nagrywanie pierwszego studyjnego albumu (E)motions, którego premiera poprzedzona singlem „Sick of it” miała miejsce 30 marca tego roku.

Album „(E)motions", zawierający 12 utworów to przekrój, naszej czteroletniej działalności. Chcieliśmy w końcu zarejestrować materiał, który od co najmniej dwóch lat graliśmy na koncertach i który według nas był tego wart. Podczas kilku dłuższych sesji nagraniowych w studio Dobra 12 w Białymstoku, na przestrzeni ostatnich dziewięciu miesięcy, w końcu udało się w zadowalający nas sposób, pod okiem naszego mistrza dźwięku - Piotra Polaka - to dokończyć. Zamknęliśmy tym samym etap działalności zespołu oparty w dużej mierze o starsze kompozycje, które są zawarte na tej płycie. Z perspektywy upływu krótkiego czasu od wydania oceniamy ją jako porządny kawałek rockowego grania, zrealizowany na miarę naszych możliwości, w sposób maksymalnie profesjonalny, który nas zadowala! (…) Płyta skierowana jest generalnie do fanów szeroko pojętego rocka, w równie szerokim przedziale wiekowym, od najmłodszych do tych trochę starszych, mających już na karku bagaż życiowych doświadczeń. To album dla tych wszystkich, którzy lubią słuchać muzyki tak zwanej popularnej i zarazem nie uciekają od jej szerszego spectrum”.

Zapraszamy państwa na spotkanie online z przedstawicielami zespołu w audycji ASpekty codzienności w środę 6 października o nietypowej dla tej audycji godzinie – 20:05.

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła