TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 05:19
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

XVI Spotkanie Grup Modlitwy o. Pio w Wołczynie

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 14:27 20.11.2023

W sobotę - 18 listopada br. - w Wołczynie odbyło się XVI Spotkanie Grup Modlitwy o. Pio pt. "Ojciec Pio - wierny syn Kościoła". Wydarzenie zainaugurowała msza św. w wołczyńskim kościele pw. św. Teresy, której przewodniczył i homilię wygłosił br. Robert Krawiec OFMCap.

Warto dodać, że zgromadzeni na spotkaniu wierni w oczekiwaniu na Eucharystię odmówili wspólnie różaniec z bł. Karoliną Kózkówną. Mieli również okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

U progu mszy św. głos zabrał ks. Krzysztof Śliczny - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Zdunach, a także diecezjalny asystent Grup Modlitwy Ojca Pio:

W homilii br. Robert Krawiec OFMCap poruszył wiele istotnych wątków, jednak w sposób szczególny wybrzmiał współudział św. o. Pio w męce Pana Jezusa: 

Po zakończonej Eucharystii miała miejsce druga część spotkania.

W pierwszej kolejności uczestnicy XVI Spotkanie Grup Modlitwy o. Pio udali się na wspólny posiłek, mogąc przy tym zapoznać się z ofertą krakowskiego Wydawnictwa "Serafin". 

Od godziny 13:15 do 15:00 wygłoszone zostały dwie konferencje - "Syn i orędownik..." br. Macieja Zinkiewicza OFMCap oraz "Rachunek sumienia..." ks. Krzysztofa Ślicznego.

Wszystkim czcicielom św. o. Pio życzymy jak najwięcej łask uproszonych za pośrednictwem tego wielkiego Orędownika.

Tekst i audio: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: Paulina Rudowicz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła