TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 05:16
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Zakończenie Studium Teologiczno-Katechetycznego Diecezji Kaliskiej

Katarzyna Łakomiak Katarzyna Łakomiak 14:49 22.06.2024

Biskup kaliski Damian Bryl przewodniczył Mszy św. kończącej dwuletnie studium teologiczno-pastoralne, którego twórcą i dyrektorem jest ks. dr Piotr Górski. We Mszy św. sprawowanej w kaplicy kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego uczestniczyli studenci oraz wykładowcy instytutu.

O działalności Studium, o charakterze prowadzonych zajęć, a także o uzyskanych przez studentów uprawnieniach powiedział nam ks. dr Piotr Górski, dyrektor i twórca teologiczno-pastoralnego:

Rozpoczynając Mszę św. biskup kaliski Damian Bryl wyraził wdzięczność wszystkim uczestnikom studium, wykładowcom i osobom zaangażowanym w dwuletnią pracę studium:

Ks. Biskup Damian zwrócił uwagę, że studium nie tylko dało jego uczestnikom odpowiednie kwalifikacje do nauczania katechezy, ale przede wszystkim stworzyło fundament do pogłębienia relacji z Bogiem. Kaznodzieja podkreślił również, że działalność studium to wielki dar dla diecezji kaliskiej:

Odnosząc się do słów liturgii i misji proroka, biskup kaliski Damian Bryl porównywał ją do misji katechety, życząc jednocześnie sił i ufności Bogu na drodze pokonywania trudności:

Biskup kaliski Damian Bryl apelował na koniec, by w swoim życiu zauważać obecność Boga, który jest i troszczy się o każdą przestrzeń naszego życia:

Po Mszy św. 27 uczestników dwuletniego studium teologiczno-pastoralnego otrzymało z rąk biskupa kaliskiego Damian Bryla dyplomy, potwierdzające kwalifikacje do nauczania lekcji religii.

Studium teologiczno-pastoralne diecezji kaliskiej działa przy Akademii Katolickiej w Warszawie, jako studium podyplomowe dla nauczycieli przygotowujących się do nauczania lekcji religii. Zjazdy odbywały się w każdą sobotę w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu przy ulicy Złotej 144. 

Tekst, audio i zdjęcia: Katarzyna Łakomiak-Korach/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła