TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 23:32
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Życzenia Bożonarodzeniowe biskupa kaliskiego Damiana Bryla

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 14:11 24.12.2022

Życzę, aby Pan uczynił nas otwartymi na drugiego człowieka. Niech uwrażliwi nas na potrzebujących, ubogich, uchodźców i tych wszystkich, którzy zmuszeni są przeżywać Boże Narodzenie w obawie przed wojną – życzy diecezjanom biskup kaliski Damian Bryl. Swoje życzenia biskup przekazał za pośrednictwem mediów katolickich.

Biskup wskazuje, że święta Narodzenia Pańskiego przypominają prawdę o Bogu, który przychodzi i pragnie być blisko ludzi. - Bóg nie gardzi światem pomimo zła, które jest w nim obecne. Nie gardzi ludzkim sercem, pomimo panujących w nim chłodu i obojętności. Nie odwraca swojego oblicza pomimo tego, że nasze oblicza niejednokrotnie odwracają się od Niego – mówi duchowny.

Prosi diecezjan, aby świąteczny czas był okazją do ponownego przyjęcia Jezusa i umiłowania Go.

Życzy, aby światło Chrystusa, który przychodzi oświeciło każdego człowieka, zabłysło i stało się pocieszeniem dla nas oraz dla tych, którzy żyją w ciemnościach samotności, cierpienia, biedy tak materialnej jak i duchowej.

- Niech Boży pokój wejdzie do naszych serc, niech będzie jasnością naszych domów, wspólnot i naszej Ojczyzny – podkreśla bp Bryl.

Życzenia diecezjanom biskup kaliski Damian Bryl przekazał za pośrednictwem mediów: Dwutygodnika Diecezji Kaliskiej „Opiekun”, Telewizji Internetowej „Dom Józefa” i Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła